1

حجت الاسلام والمسلمین محمودرضا جمشیدی:

اهميتي که در خصوص قرائت، انس و آشنايي با مفاهيم قرآني در روايات و حتي خود قرآن وجود دارد، ايجاب مي‌کند که کساني که در اين مسير گام برمي‌دارند را تشويق کنيم تا دستور قرآن مجيد و اهل بيت(ع) در اين خصوص مورد اجرا قرار بگيرد.

به طور طبيعي وقتي مسابقاتي در رده‌هاي مختلف مانند طلاب و افراد عادي برگزار مي‌کنيم، سبب مي‌شود تا يک ظرفيت‌شناسي صورت بگيرد و مسؤولان و دست‌اندرکاران برگزاري اين مسابقات، ميزان موفقيت و ارتقاي کاري خود را و اينکه در چه جايگاهي قرار دارند را بشناسند.

از سويي ديگر کساني که در بخش‌هاي مختلف قرائت، مفاهيم، حفظ و تفسير قرآن فعاليت دارند، براي حضور در اين مسابقات مورد تشويق قرار بگيرند و افراد علاقه‌مند نيز که در اين وادي قرار ندارند و موفق نشدند تاکنون ظرفيت‌هاي خود را به کار بگيرند، ترغيب شوند تا در اين مسير گام بردارند و در نهايت در مسابقات شرکت کنند.

برگزاري همين مسابقات قرآني يکي از بهترين کارهايي است که هر ساله در بخش‌ها و رده‌هاي مختلف صورت مي‌گيرد، که سبب مي‌شود تا از يک سو محافل قرآني در کشور گسترش پيدا کند و از سويي ديگر جايگاه و تسلط قرآني کشور ما در بين ساير کشورهاي مسلمان معرفي شود.

حضور طلاب خارجي در اين مسابقات يکي از مشترکات و محورهاي اساسي وحدت بين امت اسلامي است و تنها کتابي که در تمامي کشورهاي اسلامي به يک شکل است و مورد تحريف قرار نگرفته قرآن است که عامل اساسي وحدت بين مسلمين است.

برگزاري مسابقات بين‌المللي طلاب جهان اسلام نشانه وحدت بين مسلمين است بنابراين از اين نظر حضور متشکل طلاب خارجي در اين مسابقات، مي‌تواند پيام‌آور وحدت بين مسلمانان و گسترش اين مفاهيم در تمام جهان باشد.

قم به عنوان پايتخت علمي و فرهنگي جهان تشيع است که بزرگترين حوزه علميه جهان اسلام و تشييع را در خود دارد و طلبه‌هايي از بيش از 120 کشور در آن مشغول تحصيل هستند كه ظرفيت عظيمي براي برگزاري اين مسابقات است.

از سويي ديگر وجود مرجعيت شيعه، اساتيد، فضلاي برجسته، انديشمندان، فلاسفه، مفسران، فقها و دانشمندان علوم اسلامي در عرصه‌هاي مختلف در شهر قم، ظرفيت عظيمي براي برگزاري مسابقات قرآني در اين شهر است که اين امر پيام‌آور اهميت مکتب بالنده شيعه به قرآن محسوب مي‌شود.

2

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید