rabani nasb1
برپایی مسابقات بین المللی قرآن در ایران اسلامی آثار و برکات فراوانی در سطح داخلی و خارجی دارد

پیشکسوت قرآنی برگزاری مسابقات بین المللی قرآن طلاب علوم دینی در ایران اسلامی را بسیار با برکت عنوان کرد و گفت: برپایی مسابقات قرآن همواره با آثار و برکات فراوانی در سطح داخلی و خارجی همراه است.

حجت الاسلام محمدرضا ربانی نسب، پیشکسوت قرآنی در گفت و گو با ستاد خبری سومین دوره مسابقات بین المللی طلاب علوم دینی اجرای برنامه های قرآنی در شهرستان ها پیش از انقلاب اسلامی را جزء شیرین‌ترین خاطرات خود در عرصه عشق و ارادت به کلام الهی دانست و اظهار داشت: در آن دوران بنده بهترین حالات روحی را داشتم و شبانه روز مشغول فعالیت ها قرآنی بودم.
وی برگزاری مسابقات بین المللی قرآن طلاب علوم دینی در ایران اسلامی را بسیار با برکت عنوان کرد و افزود: برپایی مسابقات قرآن نقش زیادی در ترویج کلام الهی داشته و همواره با آثار و برکات فراوانی چه در سطح داخلی و چه خارجی همراه است.
این پیشکسوت قرآنی با بیان این که حفظ و تلاوت قرآن باید بیش از پیش در ایران اسلامی مورد توجه قرار بگیرد، ادامه داد: البته بعد از انقلاب اسلامی هزاران حافظ قرآن تربیت شده است که در مسابقات داخلی و خارجی شرکت می‌کنند و این افتخار بزرگی برای ایران اسلامی است که امیدواریم هر روز بر این تعداد افزوده شود.
وی برگزاری مسابقات بین المللی قرآن به ویژه در بخش طلاب را مایه حفظ آبرو و حیثیت سیاسی کشور دانست و بر ادامه این نوع فعالیت ها تأکید کرد.
حجت الاسلام ربانی نسب گفت: الحمدلله امروزه ما در ایران اسلامی هزاران حافظ و قاری قرآن داریم و رتبه‌های بالا و بسیاری را در مسابقات بین‌المللی قرآن کسب کرده‌ایم، اما جا دارد در این زمینه از برخی کشورهای مسلمان که قبل از ما شروع به برگزاری مسابقات قرآنی کرده‌اند، پیشی بگیریم و به مطالبات رهبری در رابطه با تربیت 10 میلیون حافظ قرآنی جامه عمل بپوشانیم.
وی در ادامه مأنوس شدن طلاب با قرآن را امری ضروری برشمرد و افزود: انس با قرآن به طلاب کمک می کند تا بتوانند وحدتی را که این کتاب الهی همه را به آن دعوت کرده است در جامعه بیش از پیش عملیاتی کنند و سبب جلوگیری از بروز اختلاف در بین مسلمانان شوند.
پیشکسوت قرآنی خاطرنشان کرد: وقتی که حوزویان با قرآن مأنوس شده و خود عامل به احکام قرآن شوند، این انس طبعاً در دیگران به ویژه جوانان تأثیر بیشتری خواهد گذاشت و این تبلیغ عملی است که در روایت وارد شده که با غیر از زبان، مردم را تبلیغ کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید